Om oss

Vi är en produktionsbyrå med säte vid Slussen i Stockholm.Våra kunder är reklambyråer, marknadsavdelningar, förlag och andra kreativa personer som vill berätta något. För dem utför vi bland annat retusch- och bildarbete, formgivning och originalande, produktfotografering, kortare videoproduktioner och postproduktion.

Vi gör också hemsidor och appar, separat eller i kampanjer. Ibland är de publika och ibland är det för internt bruk eller som verktyg på olika sätt.
Vi skriver ut högkvalitativa provtryck enligt ISO-standard, skapar eller snyggar till digitala presentationer i PowerPoint, Keynote eller vad som passar bäst för tillfället.

Kontakt

Stockholm Klevgränd 2 | 116 46

Kicki Särenfors, VD

kicki@turbin.se
08-545 286 42
070-887 57 58

Ola Belin

ola@turbin.se
08-545 286 46
070-693 19 95

Claes Berg

claes@turbin.se
08-545 286 41
070-297 58 52

Thomas Asp

thomas@turbin.se
08-545 286 43

Peter Andersson

peter@turbin.se
08-545 286 47

Fredric Lundström

fredric@turbin.se
08-545 286 44

Patrik Larsson

patrik@turbin.se
08-545 286 40

Stallarholmen Brogatan 21 | 645 62

Roger Pettersson

roger@turbin.se
076-844 87 23